Frodo

  Co mě zajímá

  Nikdy a za žádných okolností se nenudím

Menu

Hlavní stránka

Procházka životem
Prostějov
Otinoves
Děda klempíř
ZDŠ na Husově náměstí
Gymnázium Jiřího Wolkera
VUT v Brně

Výzkumný ústav oděvní
Oborové výpočetní středisko
Počítač EC 1021
Minipočítač SM 4.20
Co jsem tam dělal já

Rolný s.r.o.
Nemocnice Prostějov

Co mě zajímá
Počítače
Počítačové hry
Doprava
Program BAHN
Literatura

Nápady
Rodina
Panstext

NET Rádio Rekordér

Literární tvorba
Abnormalita VR 873
Čestné jméno
Hůlka Vardy
Jiné místo, jiný čas
Metropolis
Myšlenkový pokus
Nepřítel čas
Šperky Albionu

Literární servery
Liter.cz
SASPI
(Metodika)

Odkazy

Prostějov
Pro Prostějov
Nemocnice Prostějov
Prostějovské odkazy
PVfree.net

SASPI
Liter.cz
Epika

Zbyňka Šolcová

Jízdní řády
České dráhy
ŽelPage
FTL a.s.
Dopravní web

Google
Seznam

Wikipedie

Pevnost.cz
Fantasy Planet

Facebook

Podněty.cz

Prostějovský deník
Prostějovský večerník

Otinoves
Mlékárna Otinoves

Pozor! Tato stránka není nadále aktualizována. Pokračujte na nový web.Doprava

Mým velkým zájmem je doprava. A to především doprava hromadná, jelikož individuální doprava nás nakonec těmi samými auty s jedinou osobou řidiče zavalí, alespoň mně to tak připadá.

Královnou dopravy je pro mě železnice. Tento úžasný vynález umožňuje spolehlivě a poměrně levně přepravit velké množství osob i nákladu. Rád vlakem jezdím, rád o vlacích čtu. Nejvíce se zajímám o jízdní řády ve všech jejích současných podobách. Na internetu je v této oblasti dnes již tolik zdrojů, že si člověk vždy vybere. Takže papírový jízdní řád si sice ještě koupím, ale změny si už nepřelepuji, jak jsem to dělal dřív.

Dobrý prostředek k dopravě osob jsou i autobusy. Nejsou sice tak přitažlivé jako vlaky, přesto svoji službu udělají a přiznejme si to: všude trať vést nemůže. Opět se zajímám o jízdní řády a tarifní podmínky jednotlivých dopravců, což je v dnešní divoké kapitalistické době vcelku zajímavá věc. Nejlepší je, pokud se autobusy podaří začlenit spolu s železnicí a městskou dopravou do integrovaného dopravního systému, kde přípoje navazují a jízdenky se vzájemně uznávají.

Městská hromadná doprava je pochopitelně velice důležitý prvek fungování moderního města. Ať jde o metro, tramvaje, trolejbusy či už zmíněné autobusy, dobře vytvořený systém MHD pomáhá obyvatelům i návštěvníkům města. V Prostějově je MHD provozována pouze autobusy. Bedlivě sleduji snažení dopravce a města o co nejlepší provázanost linek a spojů. Také stále větší podíl nízkopodlažních autobusů s pohonem na zemní plyn (CNG) je přínosný. Jelikož MHD často slouží pacientům nemocnice, vytvořil jsem již v roce 1998 stránky o MHD na webovém serveru Nemocnice Prostějov, které jsem posléze pro nezájem nového nájemce nemocnice přestěhoval na web Projektů pro Prostějov na tuto adresu. Ze zdravotních důvodů ale už nejsem nadále schopen tyto stránky udržovat.

O dopravních simulacích si můžete přečíst na stránce věnované programu BAHN.

(c) 2010 - 2020 Pavel D. F. Hrubý, paveldf@gmail.com